• +48 796 163 909
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źródło: wewnętrzne archiwum grupy Niedzielne Spotkania SparingoweKubeł zimnej wody – czyli czym sportowa walka nożem nie jest 

Nóż w naszej kulturze niesie za sobą bardzo wiele, niestety głownie negatywnych skojarzeń dlatego na wstępie chciałbym żebyśmy ustalili czym i dla kogo sportowa walka nożem nie jest.

Po pierwsze. Nie, nie będziesz jak Tommy Lee Jones w Nożowniku. Walka nożem w filmach z rzeczywistością ma tyle wspólnego co pojedynki na miecze świetlne ze średniowiecznymi walkami rycerzy – bardzo, bardzo mało. Dlatego jeśli zainteresowała Cię kwestia walki nożem „bo to fajnie wygląda” to muszę Cię zawieźć. Sportowa walka nożem to sport nastawiony na maksimum efektywności, bez żadnych upiększaczy - każdy ruch i każdy oddech czemuś służy.  Jeśli chciałbyś zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości to parę nagrań znajdziesz tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCF8OvV6cTRY05FG5t0MyuOg/videosHej Drodzy

Dołączyły do nas pierwsze 4 grupy sparingowe, a sama strona zaczyna powoli jakoś wyglądać. Myślę, że możemy sobie wszyscy przybić piąteczkę - udało nam się zamknąć pierwszy etap projektu!

Przed nami jeszcze większe wyzwania w postaci wyszukiwania nowych i promowania wspierających nas grup sparingowych. Jeśli macie jakieś pomysły jak to zrobić piszcie śmiało :)

Dzięki wszystkim za wsparcie!

 


© Sparujemy.pl - dom otwartych grup sparingowych.