plenfrdeitrues

Portal Tworzą

Sparujemy.pl współtworzy 7 redaktorów:

Kryteria wyszukiwania

Awatar
Imię/Nick
O mnie
Status
Adam
Przystojny, inteligentny, waleczny w średnim wieku mistrz szabli do waszych usług.
Jestem z grupy „Na ubitej ziemi” gdzie trenujemy walkę historyczną szablą i mieczem. Mam też za sobą okres fascynacji szermierką sportową (szabla, szpada, floret).
Interesuję się teorią szermierki, fizjologią sportu, rozmaitymi metodami treningowymi oraz zdrowym stylem życia
NIEPOŁĄCZONY
Artur
Hej
Jestem z Warszawy.
Sparuję co niedzielę na Niedzielnych Spotkaniach Sparingowych
oraz na zajęciach z noża sportowego SPAS.
Zajmuję się głównie nożem, w drugiej kolejności pałką,
ale chętnie posparuję na wszystko na co dam radę!
NIEPOŁĄCZONY
Jan
Admin tej zacnej strony. Na co dzień sparuje w http://spotkaniasparingowe.pl. Lubie walczyć w zasadzie każdą bronią białą :) - co absolutnie nie znaczy że potrafię to robić :). Ze specjalnych talentów: amatorsko robię strony www. i mam wieczorami trochę wolnego czasu ;). Jak trzeba potrafię napisać jakiś artykuł. Kontakt do mnie jest na górnej belce strony :) ale podam go i tu na wszelki wypadek. Email: tr@sparujemy tel.: 796 163 909.
NIEPOŁĄCZONY
kooniu
Hej
Jestem miłośnikiem walki wszelaką bronią, choć ostatnich kilka (naście) lat poświęciłem właściwie wyłącznie biczowi. W wyniku tych doświadczeń z robienia i używania batów, powstał system combatowy Dziadowski Bicz (The Vagrant Whip) z którym to, jak dziad wędrowny jeżdżę i nauczam .
Można o tym poczytać i pooglądać na :
https://www.facebook.com/ajasztal
https://www.youtube.com/user/kooniu/videos
NIEPOŁĄCZONY
Przeborka
Jestem członkinią Trójmiejskiej grupy sparingowej Mixfight & Whip Sport, w której trenuję oraz prowadzę część rozgrzewającą, podstawy strzelania z bata przygotowujące do walki oraz rozciąganie. Interesuję się techniką bodyweight, która opiera się na wykonywaniu ćwiczeń z własną masą ciała, a także ruchem funkcjonalnym, których elementy wprowadzam podczas treningu. Jestem otwarta na nowe znajomości i chętnie uczę się ciekawych form aktywności. Uczestniczę także w treningach grupy rekonstrukcyjnej Nordelag, gdzie walczymy na miecz i tarcze oraz włócznie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o batach, strzelaniu z nich, freestyle oraz walce na bicze, zapraszam do kontaktu oraz do prześledzenia moich mediów społecznościowych.

Instagram: https://www.instagram.com/prze.borka/
Grupa sparingowa: https://www.facebook.com/mixfightandwhipsport/
Kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UCleYUeCzbwIpymnGcX52l5A?view_as=subscriber

Polecam zajrzeć też tu:
Forum: https://whip-sport.pl/forum/index.php
Bicze: https://www.instagram.com/whip_sport.pl/
NIEPOŁĄCZONY
Sebastian Zawadzki
Moją sportową pasję rozpocząłem dość późno, dopiero od końca 2011r, ale jak już coś zacząć to z sercem.

Moim pierwszym instruktorem który pokazał jak to robić z głową, że sport nigdy nie jest nudny i możemy rozwijać się w takim kierunku jakim chcemy był Marcin Bochenek. Zaczęło się od treningów crossfitowych i samoobrony, a później z kettlebell. W między czasie zacząłem interesować się treningami z kijami filipińskimi i atrapami noży w sopockim parku w wąskiej grupie ludzi - pasjonatów tego typu tematami jak ja.

Drugą ważną osobą która popchnęła dalszy rozwój w sporcie był Paweł Widuto. Zwrócił on uwagę że sport jest dla zdrowia, a nie na odwrót - gdzie z wiekiem możemy został upośledzeni ruchowo, czy fizycznie. Nasze ciała zostały stworzone do skomplikowanego ruchu i mają również zdolność regenerowania się - jeżeli z głową żyjemy sportem i się rozwijamy, dlatego tak ważna jest edukacja sportowa.

Trzecią ważną osobą bez której bym nie był w tym miejscu gdzie jestem to Krzysztof Milewski - bez niego bym nie odkrył co to są bicze, bym nie wykorzystywał ich w sportach walki i nie potrafił ich samemu wyplatać - oraz wiele innych rzeczy mu zawdzięczam związanych ze sportem walki. Tak więc przez ostatnie 9 lat można było mnie spotkać w wielu miejscach w Gdańsku i Sopocie: kluby sportowe, wydarzenia, otwarte treningi na wolnym powietrzu.

Moja droga sportowa to:
1. Tworzenie kompleksowych planów treningowych które rozwijają nas w każdej dziedzinie: siła, wytrzymałość, kondycja, rozciągliwość, skomplikowany ruch, mobilność itd. - musi być zachowany balans, inaczej w czymś jesteśmy silni, ale w wielu innych dziedzinach jesteśmy słabi.
2. Wykorzystywanie narzędzi do ćwiczeń które nie zajmują dużo miejsca, a dają możliwość ćwiczenia dziesiątki ruchów: kettlebell, buława, maczuga, steelmace.
3. Mieszane sporty walki z bronią: kij filipiński, atrapy noży, bicze; z elementami walki wręcz, czy to będzie w stójce, czy w parterze.

Aby dalej się rozwijać i mieć więcej czasu na sport i popularyzowanie sportów niszowych, postanowiłem od września 2019r. otworzyć działalność gospodarczą związaną z tworzeniem rękodzieła (biczy do strzelania), inaczej można nazwać “produkcją sprzętu sportowego”, oraz prowadzenie treningów również z wykorzystaniem tych właśnie biczy w sporcie. Marka jak i firma działa pod nazwą: WHIP-SPORT.PL.

Instruktor “Art of Functional Movement”.
Instruktor “Balistic Tools” w Tengu Element Cycle System.
Instruktor “Steel Mace & Clubbell” w Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness.
Instruktor “Rekreacji ruchowej - specjalność samoobrona”

Od maja 2020r. żołnierz 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Gliwicach

_________________________________________

Mój profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/sebastian.zawadzki.10

Mój profil firmowy WHIP-SPORT.PL na Facebooku:
https://www.facebook.com/Sebastian.Zawadzki.Poland

Mój profil firmowy WHIP-SPORT.PL na Instagramie
https://www.instagram.com/whip_sport.pl

Mój kanał sportowy Whip Fighting Sport na You Tube:
https://www.youtube.com/channel/UC5hOc-6IP_VfeH3YbpHE8Rg

Forum o szerokiej tematyce biczy w sporcie, w walce, pokazach artystycznych itp:
https://whip-sport.pl
NIEPOŁĄCZONY
NIEPOŁĄCZONY