plenfrdeitrues

Zasady

Każda grupa sparingowa jest trochę inna, mimo wszystko łączy nas wspólna misja oraz zasady zgodnie, z którymi odbywają się spotkania. Nie ma ich wiele, ale te które są, są naprawdę ważne dlatego prosimy abyś upewnił się, że jesteś z nimi ok zanim spotkamy się na sparingu.
1. Spotkania są OTWARTE.
Oznacza to, że na spotkania sparingowe przyjść może każdy, kto spełnia wymagania wybranej przez siebie grupy (ich szczegółowy opis zajdziesz w opisie grupy). Część grup jest zupełnie otwarta (brak wymagań), inne zaś ze względów bezpieczeństwa wymagają posiadania swojego sprzętu ochronnego (jak. np. szczęka w przypadku boksu, czy maska szermiercza w przypadku walki mieczem). Jeszcze inne mogą wymagać podstawowej znajomości danej broni lub sztuki walki. Jeśli masz wątpliwości lub pytania przed przyjściem na trening skontaktuj się z osobą organizującą spotkanie. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana może być również zgoda rodziców.


2. Spotkania są NIEKOMERCYJNE.
Oznacza to, że nie traktujemy naszych spotkań zarobkowo. Każda grupa sparingowa sama ustala swój sposób zarządzania finansami. W niektórych spotkania są zupełnie darmowe. W innych dostępna dostępna jest puszka na dobrowolne, anonimowe datki lub wymagana jest opłata związana z pokryciem kosztów stałych takich jak wynajem sali. O tym jak zorganizowana jest wybrana przez Ciebie grupa dowiesz się czytając jej szczegółowy opis na sparujemy.pl


3. NIE TOLERUJEMY PRZEMOCY.
Zrzeszane przez nas grupy organizują swoje sparingi zgodnie z zasadami czystej walki (fair play). Oznacza to, że nie zgadzamy się na zachowania, w których ktokolwiek świadomie naraża sparingpartnera na ryzyko kontuzji lub zachowuje się agresywnie. W takich sytuacjach zastrzegamy sobie prawo do przerwania walki i wydalenia ze spotkania osoby nie przestrzegającej zasad uczestnictwa. 


4. Każdy z nas przychodzi wyłącznie na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
Grupy sparingowe nie zapewniają żadnej formy ubezpieczenia, a organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za Twoje zdrowie. Pamiętaj proszę, że kontuzje się zdarzają i to Ty jesteś odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo. Na spotkaniach dostępny jest sprzęt ochronny - możesz, lecz nie musisz z niego skorzystać. To Twoja decyzja, ale i Twoja odpowiedzialność.